Fotograf Vojtěch Vlk

Fotografování je mojí vášní už od dětství. Narodil jsem se ve znamení Vodnáře, v generaci tzv. "Husákových dětí" a vyrůstal v Moravských Budějovicích. K 10. narozeninám jsem dostal svůj první fotoaparát – ruskou kameru SMENA, se kterou jsem začal tvořit a pronikat do magického světa světel a stínů...

Moje budoucí směřování stvrdily listopadové dny roku 1989, kdy byly ulice nabité lidmi očekávajícími velké změny a stejně tak já jsem prožíval to jiskření doby a snažil se je zachytit svou kamerou. Tehdy jsem se rozhodl, že právě tohle bych chtěl dělat celý život.

Na fotografování mě dodnes fascinuje různorodost a nekonečná možnost kreativity, kterou fotografie jako médium nabízí. Možná i proto je má tvorba tak různorodá. Baví mě experimentovat a nejrůznějším způsobem „kreslit světlem“, což je doslovný překlad původního řeckého výrazu FOTO-GRAFIE – fós-grafis.

A pořád se rád setkávám s lidmi. Snad proto je mou oblíbenou disciplínou portrétní fotografie.

Z historie umění mám rád renesanční umělce jako Albrecht Dürer či Leonardo Da Vinci a ze současných fotografů mě nejvíce inspirují například Annie Leibowitz, Anton Corbijn a Erwin Olaf.

  • Lokality působení

    Praha

  • Typy focení

    Svatební fotograf, Portrétní fotograf, Produktový fotograf, Umělecký fotograf