Nejoblíbenější portrétní fotografové z celé ČR

Portrétní fotograf

Prohlížíte si láskyplně prvorepublikovou podobiznu vaší prababičky? Kdysi bylo focení portrétů běžnou záležitostí a několik svých fotek měl doma v šuplíku snad každý. Portrétní fotografie zažívají renesanci, dokonce existuje celá řada portrétních fotografů, kteří se na tento typ focení specializují.

 

Najít nejlepšího portrétního fotografa může být někdy oříšek, ale věříme, že s naším výběrem nejoblíbenějších autorů vám to půjde snadněji.

Focení portrétů - jak na profesionální portrétní fotografie

Portrétní fotografie slaví velký návrat. Ve fotoalbu by ji měl mít každý, ať už jako milou vzpomínku na to, jak vypadal v konkrétním životním období, nebo jako profesionální podobiznu, která se dá připojit k životopisu. Portrétní fotograf s dlouholetými zkušenostmi se tohoto úkolu zhostí rozhodně lépe než selfie mód ve vašem mobilním telefonu nebo někdo z rodiny.

 

Ať už se chystáte na focení portrétů v interiéru nebo v přírodě, máme pár malých rad: dobře se na focení vyspěte (kruhy pod očima nesluší nikomu), decentně se naličte (řada fotografů disponuje i vizážistkou, která váš vzhled doladí k dokonalosti) a oblečte si na sebe oblíbené svršky. Do tašky můžete přibalit pár dalších outfitů, a společně s fotografem na místě vyberete to, co bude na fotkách vypadat nejlépe.